Waist trainer- a w dosłownym tłumaczniu „trener talii” przez wielu nazywany gorsetem wyszczuplajacym, powstał z myślą o kobietach, które chciałby poprawić swoją sylwetkę i poczuć się pewnie w swoim ciele, co w dzisiejszych czasach coraz trudniej nam przychodzi. Jak zrodził się pomysł by wprowadzić gorset wyszczuplajacy typu waist trainer (shape maker) do Polski? Żyjąc w Wielkiej Brytanii, USA, czy Niemczech, można łatwo zauważyć jak popularnym produktem jest właśnie waist trainer. Niestety w Polsce był on praktycznie niedostępny, bo nie mówimy tutaj o klasycznym znanym gorsecie tradycyjnym, czy zwykłym pasie neoprenowym, tylko o złożonej konstrukcji zawierającej kilka warstw materiału oraz stalowy dopasowujący się do sylwetki „szkielet”. Sami z doświadczenia doskonale znałyśmy ten produkt i używaliśmy przez wiele lat, kiedy to zostaliśmy zachęcone przez koleżanki w pracy efektami, które można było zobaczyć gołym okiem. Uważamy, że bielizna modelująca jest bardzo niedoceniana w Polsce, a to błąd. Bielizna modelująca jest jak skinny jeans, czy szpilki, które pozwalają nam wysmuklić sylwetkę i poczuć się pewniej.

Waist trainer, czyli nowoczesty gorset wyszczuplający staje się coraz bardziej popularny. Zainteresowanie tym tematem cały czas rośnie, ale w internecie można spotkać wiele mylnych opinii. Większość wydaje się być napisana przez osoby, które produkt ten widziały tylko na zdjęciach i to archiwalnych z XVI wieku ;). Gorsety z owych czasów niczym nie przypomniają współczesnych, gdyż konstrukcja jest całkowicie inna. Materiały, które zostały zastosowane w waist trainer są stworozne tak ,aby dostosowywały się do skóry i kształtu sylwetki, jednocześnie ją poprawiając. Są przy tym bardzo wygodne i bezpieczne.

Aby podsumować nasze doświadczenie, doświadczenie naszych klientek, współpracujących z nami trenerów personalnych, dietetyków oraz fizjoterapeutów:

#1 Gorset wyszczuplajacy przemieszcza narządy wewnętrzne- ZDECYDOWANIE MIT!

Wydaje sie to być najbardziej rozpowszechnionym zarzutem w stronę tradycyjnych gorsetów, co równiez przekłada na waist trainer. Aby sprawę wyjaśnić należy rozróżnić różne typy gorsetów. Nasze gorsety wyszczuplające typu waist trainer znacznie różnią się od tradycyjnych gorsetów, które większośc osób kojarzy z filmów kostiumowych. Takie tradycyjne gorsety dużo mocniej krępują żebra i samą talię. Większość posiadała regulację za pomocą wiązań i sznurowań, które pozwalają mocniej skrępować talię. Nie są one elastyczne, a wręcz narzucając się, zamiast dopasować. Natomiast nasze gorsety wyszczuplające typu waist trainer nie posiadają regulacji za pomocą sznurowań. Gorsety są idealnie wyprofilowane, a ich szerokość reguluje się poprzez trzy rzędy haczyków. Oznacza to, że gorset modeluje sylwetkę, a nie ją deformuje. Regularne noszenie gorsetu wyszczuplajacego typu waist trainer przyniesie ogromne rezultaty, które odmienia twoją sylwetkę.

#2 Gorset wyszczuplający pomaga na ból kręgosłupa- PRAWDA!

Rdzeń gorsetu modelującego, wykonany jest ze stalowych „kości” z tak zwaną „pamięcią”. Oznacza to, że dopasowuje się on do kształtu naszego kręgosłupa jednocześnie prostując go i wzmacniając. Po założeniu gorsetu typu waist trainer od razu zauważysz, że automatycznie zaczyna się prostować, a prosta postawa ciała nie sprawia ci juz dyskomfortu, a przychodzi to naturalnie, niewymuszenie. Setki naszych klientek używa gorset modelujący właśnie ze względu na ból i przeciążenie placów, na które w wielu przypadkach waist trainer przynosi ogromną ulgę. Warto w tej kwestii skonsultować sie np. z fizjoterapełtą, który doradzi w wielu kwestiach związanych z bólem kręgosłupa.

#3 Jak działa gorset wyszczyplajacy typu waist trainer?

Ma on wiele zastosowań. Można go używać jako bieliznę korygującą i cieszyć się natychmiastowym efektem wyszczuplenia, ale może on znacznie wspomóc walkę z nadprogramowymi kilogramami. Co prawda, nie należy go traktować jako substytut ćwiczeń i zdrowej diety, ale na pewno znacznie przyśpieszy ich efekty. Zdarza się, że trzymając dietę i trenując, brzuch, tali i tzw. boczki najtrudniej jest wymodelować, może to być też związane z insulinoopornością, która jest chorobą cywilizacyjną. Głównym celem używania gorsetu wyszczuplającego jest uzyskanie szybszych efektów przy dużych redukcjach wagi, czy po powrocie do figury po ciąży. Dodatkowo skóra staje się bardziej jędrna i szybciej się wchłania. Wykorzystuje się go też do różnych zabiegów kosmetycznych jak na przykład body wrapping. Po ciąży gorsety wyszczuplające typu waist trainer pozwalają też walczyć z rozstępem mięśni prostych brzucha, czyli tak zwanych rozstępem kresy białej. Gorset wyszczuplające można nosić przy różnych innych schorzeniach, jednak przy każdym schorzeniu zalecamy wcześniejszą konsultację ze swoim lekarzem, gdyż każdy przypadek jest inny, a przy indywidualnym podejściu mamy szanse na najlepsze efekty. Możesz również napisac do nas na kontakt@shapemaker.pl postaramy się doradzić w każdy możliwy sposób.

#4 Czy używanie gorsetu wyszczuplajacego typu waist trainer pomaże stracić na wadze?

Gorset wyszczuplajacy pomaga stracić na wadze, choć musimy pamietać, że nie jest substytutem ćwiczeń i zdrowej diety. Chociaż regularnie dostajemy maile od klientek, którym udało się pozbyć się wiele centymetrów bez diety i ćwiczeń, a jedynie używając regularnie trener talii, nie jest to regułą. Warto zadbać o zdrową zbilansowaną dietę uwzględniająca nasze indywidualne dzienne zapotrzebowania na kalorie (BMR), które bierze pod uwagę zarówno intensywność wysiłku fizycznego jaki uprawiamy jak i zapotrzebowanie energetyczne na codzienne czynności. Osoby, którym zależy pięknym i płaskim brzuchu na pewno powinny ograniczyć cukry do minimum i naszym osobistym zdaniem pomyśleć o niskowęglowodanowym stylu życia, gdyż sami wielokrotnie przekonaliśmy się jak wysokocukrowe diety wpływają na zdrowie i wygląd. Nie dajmy się jednak zwariować, do wszystkiego podchodźmy ze spokojem i umiarem.

Gorsety wyszczuplajace wykorzystywane są też w sytuacjach z dużymi problemami z nadwagą, które zamawiane są przez dietetyków dla swoich podopiecznych. Wówczas nosi się go także w czasie spożywania posiłków, co ogranicza napady łaknienia i pozwala szybciej poczuć sytość. Warto również dać szansę gorsetom wyszczuplajacym typu waist trainer przed ostateczną decyzją o operacji zmniejszenia żołądka i ingerencję chirurgiczną.

Gorsety wyszczuplajace są także stosowane po liposukcjach, które maja na celu podtrzymać upragniony kształt sylwetko oraz w dalszym ciągu ją modelować. Używa je się minimum rok czasu, nawet do pięciu.

#5 Czy gorset wyszczuplajacy wypu waist trainer daje trwałe rezultaty?

Zdecydowanie dają efekty natychmiastowy wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki jak bielizna korygująca, ale również pozwalają trwale wysmuklić sylwetkę i podkreślić talię. Wymaga to początkowo trochę regularności w noszeniu, co napewno zaprocentuje pięknie wysmukloną talią. Efekty jednak są bardzo indywidualna sprawą. Jedna osoba uzyska niesamowity efekty w ciagu jednego tygodnia (co zdarzyło się już u nas wielokrotnie), a inna będzie musiała na to poczekać kilka miesięcy. Jedno jest pewne, regularność to klucz. Późniejsze efekty wszystko wynagrodzą, tym bardziej, że każdy kto nosił prawdziwy waist trainer wie, że jest on niesamowicie wygodny. Jedyne to może być uciążliwe to pamiętanie by założyć go rano, ale i to może wejść w nawyk 😉

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Website Field Is Optional.

CommentYour Message
NameYour Name
EmailEmail
WebsiteWebsite