Zacznijmy od tego, że rodzajów gorsetów jest wiele. To tak jak z jedzeniem: jedno nam szkodzi, inne pomaga, a jeszcze inne trzeba jeść z umiarem. Gorsety starego typu znane nam z filmów kostiumowych, czy teatru napewno nie są najlepszym rozwiązaniem. Jednak takie gorsety nie są już dostępne… chyba, że jestesmy aktorami i ktoś uszyje je nam pod specjalne zamówienie na np. spektakl.

Teraz bardzo popularne są gorsety wyszczuplające typu waist trainer. Są to bardzo popularne i przede wszystkim całkowicie bezpieczne produkty używane jak typowa bielizna wyszczuplająco-modelująca. Są one idealnie wyprofilowane i dopasowane do kształtu kobiecej sylwetki. Nic nie jest wymuszone, a stymulowane. Każdy kto używał prawdziwy waist trainer (na rynku jest wiele podrabianych, wzorowanych produktów), ten wie jak niesamowicie wygodny on jest. 95% kobiet stwierdza poprawę postawy oraz zmniejszenie bólu pleców spowodowanego garbieniem się, czy praca przed komputerem. Tak właściwie to waist trainer został stworzony z myślą poprawie postawy i wspieraniu zdrowia kręgosłupa, a także zmyślą o kobietach po ciąży, które zmagały się z problemem obwisłego brzucha.

A więc czy gorsety wyszczuplająco-modelujące typu waist trainer sa bezpieczne? Jak najbardziej tak. Czy obcisłe spodnie typu skinny jeans są bezpieczne? Jak najbardziej są, ale naturalnie są przypadki w których nie powinniśmy nosić dopasowanych spodni. Jak to w życiu. Jeżeli cierpisz na żylaki, najprawdopodobniej nie powinnaś nosić obcisłych spodni, a specjalną odzież. Jeśli masz uczulenie na gluten, nie powinnaś jeść produktów mącznych. Jeśli masz przewlekłe choroby typu przepuklina brzuszna, to też naturalnie nie powinnaś używać obcisłej odzieży jak waist trainer. Jest to oczywiste. Jednak większość z nas może nosić zarówno obcisłe jeansy typi skinny, jak i gorset wyszczuplajacy waist trainer.

Mamy nadzieje, że tym artykułem rozwialiśmy wszystkie wątpliwości 🙂

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Website Field Is Optional.

CommentYour Message
NameYour Name
EmailEmail
WebsiteWebsite