Trenerzy personali często spotykają się z pytaniem odnośnie wyszczuplenia danej partii ciała. Jak schudnąć z ud? Jak schudnąć z brzucha? Jak pozbyć się oponki na brzuchu? Jak wyszczuplić łydki? Jak pozbyć się fałdek na plecach? Postaramy się dzisiaj wyjaśnić jak to jest z tym chudnięciem. Czy da się wybrać gdzie chcemy schudnąć?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto zastanowić się jak i dlaczego chudniemy. W skrócie, przy odpowiednim ujemnym bilansie kalorycznym po prostu chudniemy. Jedni szybciej, jedni wolniej, ale chudniemy. Niektórzy by przyśpieszyć ten proces dodatkowo powinni rozważyć bardzo zdrową dietę zwaną ketogeniczną i/lub post przerywany. Dlaczego? Większość z nas w obecnych czasach ma insulinooporność, a co się z tym wiąże jemy za dużo, za często i nieodpowiednie grupy pokarmów. Ale wiecej o tym pisaliśmy już tutaj.

A teraz jak chudniemy? Każdy z nas ma indywidualną przemianę materii, typ sylwetki, czy ogólnie mówiąc DNA. Każdy więc inaczej inaczej tyje i inaczej chudnie. Jednym najwięcej idzie w brzuch, innym w pupę, a jeszcze innym najszybciej tyje twarz. Tak bywa i nie mamy na to wpływu. Tak samo jest z chudnięciem. Niestety nie mamy też wpływu na to gdzie schudniemy najszybciej, bo chudniemy całościowo. Faktycznie niektóre partie mogą szczupleć szybciej niż inne, ale jest to zupełnie sprawa indywidualna. Nie da sie tego zapalnowac, ani wyafirmować :). Czy ćwiczenia to zmienią? Też nie, jednak jeśli będziesz robić wiecej ćwiczeń jednej partii ciała, to napewno uda Ci się zbudować więcej tkanki mięśniowej w danym miejscu niż innym.

Nie martw się ponieważ odpowiednia dieta i chociaż minimalna ilość ruchu jak spacer do pracy skutecznie pomoże Ci schudnąć. Twój organizm najlepiej wie z której partii najlepiej czerpać energię i kwestią czasu jest jak zobaczysz tego efekty.

Czy jest coś, co mogę zrobić? Niektóre kobiety pomagają sobie inwazyjnymi metodami jak liposukcja, czy BBL. Niektóre wolś postawić na nieinwazyjne metody jak używanie gorsetów wyszczuplających typu waist trainer lub zwykłej bielizny wyszczuplająco-modelującej nosząc ją niezauważanie pod ubraniem. Wydaje nam się, że to znacznie opcja. Pamiętaj, że pewność siebie zaczyna się w głowie. To że tobie nie podoba się lekko odstający brzuch, nie znaczy, że innym też. My osobiście uważamy, że to urocze :). Nie wszyscy muszą lubić bardzo szczupłe sylwetki.

Dodajmy jeszcze na koniec, że to iż wydaje Ci się, że twój brzuch jest duży, odstający, czy pofałdowany, nie znaczy, że inni też to widzą. Ludzie naprawde nie zwracają na to uwagi. Często też najzwyczajniej wyolbrzymiamy swój problem. Czy mieliście tak, że któras koleżanka powiedziała wam kiedyś, że ma już dość swoich odstających uszu, duży nos czy czoło? Że są takie okropne i wielkie, a wy nigdy tego nie dostrzegaliście, wręcz nigdy byście na to nie wpadli, że może coś być z nimi nie tak? To dlatego, że sami dla siebie jestesmy najgorszymi krytykami.

Tak już jest, dlatego dziewczyny! Wyluzujmy! jestesmy piękne z dużym, czy małym czułkiem 🙂


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Website Field Is Optional.

CommentYour Message
NameYour Name
EmailEmail
WebsiteWebsite