Pamiętaj: Wymiary odnoszą się do wymiarów ciała, nie produktu:

Aby dokładnie ustalić rozmiar niezbędny do zamówienia, należy zmierzyć się i porównać wymiary swojego ciała z wymiarami podanymi w tabeli.

TABELA ROZMIARÓW: CORE 9 KLASYCZNY

ROZMIAR TALIA (OBWÓD CM)
2XS (32) 58-62
XS (34) 63-69
S (36) 70-73
M (38) 74-79
L (40) 80-83
XL (42) 84-88
2XL (44) 89-93
3XL (46) 94-98
4XL (48) 99-104
5XL (50) 105-110
6XL (52) 111-116

TABELA ROZMIARÓW: PRO 25 ZAAWANSOWANY

ROZMIAR TALIA (OBWÓD CM)
2XS (32) 58-62
XS (34) 63-67
S (36) 68-72
M (38) 73-77
L (40) 78-82
XL (42) 83-87
2XL (44) 88-93
3XL (46) 94-98
4XL (48) 99-103
5XL (50) 104-108
6XL (52) 109-114

Instrukcja mierzenia

Jak prawidłowo zmierzyć talię?

Najważniejsze jest, aby zmierzyć obwód w najwęższym miejscu talii, w pozycji stojącej i porównać z tabelą wymiarów. Podczas mierzenia nie garb się i nie wciągaj brzucha. Pomiarów najlepiej dokonywać rano.

Jeżeli dla przykładu po zmierzeniu okazało się, że w obwodzie jest 75cm, to porównując z tabelą, rozmiar, który należy wybrać, to M(38), ponieważ zakres tego rozmiaru to 73-77cm.

Pamiętaj, że podczas pierwszego zakładania gorsetu, może wydawać się za mały. Jeżeli dobrałaś rozmiar zgodnie z tabelą, to nie masz się czym przejmować. Trener talii musi powodować lekki ucisk po to, żeby spełniał swoją rolę. Za duży nie przyniesie oczekiwanych efektów. Z czasem wraz z kurczeniem się talii, będzie luźniejszy i luźniejszy, aż w końcu wymienisz go na rozmiar mniejszy.

Skąd biorą się rozbieżności w tabeli?

Gorset wyszczuplający SHAPE MAKER jest zapinany na trzy rzędy oczek, każde oczko jest przesunięte o 1-1,5 cm po to, aby łatwiej było dopasować rozmiar oraz zmieniać siłę ucisku wraz z przychodzącymi efektami. Jeżeli zaczynasz czuć, że robi się luźniejszy, przesuń zapięcie o jeden rząd, by dalej modelować talię.

Nie zniechęcaj się gdy przy pierwszym użyciu może wydawać Ci się, że gorset nie pasuje, jest za mały, czy ciężko się zakłada. Pierwsze użycie zazwyczaj jest kłopotliwe, ale gdy już wiesz, jak to działa, następny raz nie sprawi ci już żadnych problemów.

 

Co w przypadku, gdy góra wydaje się luźniejsza, a dół bardziej opięty lub odwrotnie? Trener talii możesz obrócić do góry nogami i w ten sposób założyć. Jeśli się przyjrzysz, to zobaczysz, że jest on z jednej strony szerszy, a z drugiej węższy i trzeba ją dobrać indywidualnie pod swoją figurę.

Co jeśli dół przylega idealnie, a u góry odstaje lub odwrotnie? Rozwiązanie jest bardzo proste: Możesz część haczyków zapiąć np. na pierwszy rząd oczek, a górną część na drugi rząd oczek albo trzeci.

Jeżeli dalej masz wątpliwości odnośnie doboru odpowiedniego rozmiaru, napisz do nas na kontakt@shapemaker.pl i podaj obwód w najwęższym miejscu talii. Postaramy się dobrać jak najlepiej pasujący rozmiar do twojej sylwetki. Oferujemy również możliwość przymierzenia danego rozmiaru przed zakupem. Po wcześniejszym opłaceniu kosztów wysyłki wysyłamy nasz wzornik do przymiarek, który po zatwierdzeniu rozmiaru, należy odesłać.

czarny gorset wyszczuplający

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Kiedy zobaczę pierwsze rezultaty?

Pierwsze efekty płynące z użytkowania gorsetu wyszczuplającego typu waist trainer powinny być widoczne już po pierwszych tygodniach użytkowania. U większości kobiet w ciągu pierwszych dwóch tygodni obwód talii zmniejsza się o 2-5 cm. Na efekty „wow” trzeba poczekać jednak 3-6 miesięcy. Uzyskane rezultaty są trwałe. Zaleca się jednak dalsze używanie gorsetu od czasu do czasu dla podtrzymania efektów.

Pamiętaj jednak, że sprawa jest bardzo indywidualna i zależy w dużej mierze od tego, ile godzin dziennie go nosisz. Wpływ na to ma również styl życia, dieta, ćwiczenia oraz indywidualne predyspozycje. Mamy bardzo wiele klientek, które już po tygodniu dzwonią i zamawiają rozmiar mniejszy ponieważ tak szybko zmniejszyła się talia.  Są też takie Panie, które muszą na to poczekać dłużej.

Ile godzin dziennie powinnam go nosić?

Zalecamy, by zacząć od 1-2 godzin, stopniowo zwiększając nawet do 8-10 godzin dziennie. Nie zalecamy używać go dłużej, gdyż ten czas jest zupełnie wystarczający, by osiągnąć zamierzone efekty estetyczne jak i pro-zdrowotne.

Co to jest gorset waist trainer i jak działa?

Gorset wyszczuplający typu waist trainer, to rodzaj ubioru modelującego, który odpowiednio długo noszony zmienia kształt talii oraz modeluje ją według preferencji, a także skutecznie wspiera odchudzanie. Każdego miesiąca będziesz obserwować ubytek centymetrów w talii i pasie, stopniowo przesuwając zapięcie o jeden rząd haczyków. Możesz używać go też jak bielizny wyszczuplającej zakładając np. pod sukienkę i cieszyć się natychmiastowym efektem wyszczuplenia! 🔥

Gorset wyszczuplający SHAPE MAKER przynosi nie tylko efekty estetyczne, ale i prozdrowotne. Dzięki idealnie wyprofilowanym szkielecie, perfekcyjnie dopasowanym do kształtu kręgosłupa, wspiera on prawidłową postawę, a także zdrowy kręgosłup. Nierzadko przynosi ulgę w bólu spowodowanym np. garbieniem się.

Pomaga on również na szybszy powrót mięśni oraz skóry brzucha do formy po ciąży oraz wiele innych korzyści, o których przeczytasz na naszej stronie oraz Instagramie @shapemakerpl!

Czy mogę ćwiczyć w gorsecie waist trainer?

Tak, gorset typu waist trainer jest szeroko wykorzystywany do ćwiczeń np. na siłowni zarówno przez kobiety jak i mężczyzn skutecznie zastępując pasy treningowe. Możesz wykonywać wszystkie ćwiczenia z wyjątkiem intensywnych ćwiczeń cardio i powtarzalnych ruchów zginania lub skręcania, takich jak ćwiczenia brzucha.

Więcej o ćwiczeniach przeczytasz na naszym instagramie: @shapemakerpl

Co w przypadku, gdy okaże się za mały/duży?

W przypadku, gdy zakupiony produkt okaże się za mały lub duży, masz możliwość wymiany do 30 dni!

Jeżeli jednak gorset SHAPE MAKER był używany, przeniósł już zamierzone efekty w postaci wyszczuplenia i wymodelowania talii, a chcesz, by zmiany dalej postępowały, to następnym krokiem jest zaopatrzenie się w mniejszy rozmiar, dopasowanego do twojej obecnej sylwetki.

Analogicznie, jeżeli po przerwie od używania, gorset wydaje się być za mały, należy zaopatrzyć się w większy rozmiar, a po kilku tygodniach/miesiącach, wrócić do poprzedniego, gdy już będzie pasował.

Jest też jeszcze jedna opcja: Jeżeli zamówiony Gorset CORE 9 okazał się za mały, zamiast odsyłać i wymieniać na większy, możesz po prostu zamówić pas przedłużający, który wystarczy wpiąć w miejsce haczyków, a gdy talia już się zmniejszy, odpiąć. O pasie przedłużającym więcej poczytasz >> TUTAJ <<

Jak ciasny jest gorset waist trainer ?

Zacznijmy od tego, że kompresję możesz regulować przesuwając zapięcie o rząd w przód lub tył. Dobrze dobrany waist trainer powinien być całkowicie nie odczuwalny w codziennym użytkowaniu. Nie powinnaś nawet pamiętać, że masz go na sobie.

Ucisk jest porównywalny do spodni typu skinny jeans, które wiele z nas nosi na co dzień.

Czy gorset wyszczuplający jest bezpieczny?

Tak, jego używanie jest całkowicie bezpieczne! Gorset wyszczuplajacy typu waist trainer to nie jest to samo co tradycyjny gorset, który znamy z filmów kostiumowych, a są one niestety powszechnie jest mylone. Rdzeń wykonany jest w 100% z naturalnego lateksu pozyskiwanego z drzewa kauczukowego, który dzięki swojej elastycznej strukturze idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, będąc przy tym całkowicie bezpiecznym i zapewniając wysoki komfort użytkowania. Pamiętaj, że to ty decydujesz o stopniu ucisku w zależności od twojego komfortu, czy efektów, które chcesz osiągnąć.

Czym różni się gorset waist trainer od innej bielizny wyszczuplającej?

Gorsety typu waist trainer używa się do trwałego wyszczuplenia i wymodelowania talii, zaś bielizna modelująca jest używana do noszenia wyłącznie w celu krótkotrwałego efektu wyszczuplania i wymodelowania pod ubraniem np. pod sukienką na wesele, imprezę lub na co dzień do pracy. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Jeśli szukasz czegoś, co zmniejszy twoja talię i zredukuje obwód brzucha, a dodatkowo wesprze kręgosłup, postawę, to zalecamy wypróbować waist trainer CORE 9 lub PRO 25. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś bardzo dyskretnego wybierz bieliznę modelującą DRESS ME UP4 lub BOTY BOOM 4 w zależności od twoich potrzeb.

Czy waist trainer to jest to samo co tradycyjny gorset?

Czy waist trainer to jest to samo co gorset tradycyjny? To bardzo często zadawane pytanie. Nie, jest to inny produkt o innej konstrukcji i zastosowaniu, jednak ze względu na podobny wygląd możemy go tak nazywać. Tak jest po prostu łatwiej.

Gorset, z ang. corset, to wytwór XVI wieku, który był bardzo popularny w Europie. Na szczęście produkt ten stopniowo przestał być używany, gdyż nie był on ani wygodny, ani zdrowy. Dziś z takimi gorsetami możemy spotkać się tylko w kinie lub teatrze.

Gorset wyszczuplajacy typu waist trainer, a w dosłownym tłumaczeniu „trener talii”, to nowoczesny produkt skonstruowany by wspierać kobiety w dążeniu do idealnej figury, a także czerpać wiele korzyści pro zdrowotnych. Inspiracją do stworzenia tego produktu była chęć obkurczenia skóry brzucha po ciąży. Dawniej wiele kobiet obwiązywało brzuch np. długą chustą. Tak właśnie wymyślono waist trainer, kierując się potrzebą kobiet borykających się z niekorzystnymi skutkami po ciąży i chęcią szybkiego powrotu do formy. Później jednak okazało się, że waist trainer równie skutecznie wysmukla brzuch oraz talię, o czym przekonały się kobiety na całym świecie, gdyż produkt ten cieszy sie ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemczech.

Z czego wykonany jest gorset damski waist trainer?

Nasz klasyczny model gorsetu wyszczuplającego typu waist trainer SHAPE MAKER składa się z trzech warstw wysokiej jakości materiałów: 96% bawełny, 100% naturalnego lateksu + stalowe spiralne fiszbiny i 4% spandeksu.

Bawełna (wewnętrzna strona) zapewnia przyjemną w dotyku strukturę i wygodę użytkowania, naturalny lateks (rdzeń) elastyczność i wyprofilowanie, a spandeks (zewnętrzna strona) wyjątkowy i elegancki wygląd oraz trwałość. Spandeks zapewnia również idealne współgranie gorsetu z ubraniami w przypadku, gdy nosisz go np. pod sukienką. Stalowe spiralne fiszbiny z tak zwaną „pamięcią” formują odpowiedni kształt, który idealnie dopasowuje się do twojej figury jednocześnie ją wyszczuplając. Jest to aż 9 lub 25 sztuk (zależnie od modelu) stalowych specjalnych fiszbin rozmieszczonych równomiernie dookoła, dzięki właśnie którym efekty są tak spektakularne.

Czy mogę spać w gorsecie waist trainer?

Waist trainer zwany równiez gorsetem wyszczuplającym jest zupełnie bezpieczny, ale nie zalecamy w nim spania. Noszenie go w ciągu dnia jest zupełnie wystarczające,  a sen powinien przede wszystkim być przeznaczony na regenerację. Czy kładziesz się spać z obcisłych spodniach? Oczywiście, że nie 🙂